Bitcoin (BTC/USDT) Teknik Analiz 05.02.2021

0
(0)

Bitcoin, birçok analiste göre yeni bir boğa piyasasına hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan teknik analizin üstüne gelen gelişmelerle beraber BTC/USDT grafiğini yeniden inceleyelim. 05.02.2021 tarihinde 4 saatlik mum grafik üzerinden yaptığımız BTC/USDT teknik analiz sırasında ortalama BTC/USDT 37,700.

bitcoinusdt
BTC/USDT 4 saatlik mum grafik

Geçtiğimiz sefer yaptığımız Bitcoin (BTC/USDT) teknik analizinda belirttiğimiz alış sinyalleri işlevlerini yerine getirdiklerini ve fiyatın önündeki direnç bandının kırıldığını görebiliyoruz. Söz konusu fiyat bandı bu sefer destek olarak işlev görebilir ve Bitcoin’in şu anki fiyatı bir alım fırsatı olabilir.

40,500 bandında yeni bir direnç noktasının oluşması muhtemel, fakat bunu kesin olarak söyleyebilmek için hareketlenmeleri beklemek gerekiyor. Direnç bandı kırıldıktan hemen sonra görmüş olduğumuz satış yutan mumu doğal çünkü yatırımcılar, kırılan direnç sonrası kar edip çekilmek isteyebilirler. Söz konusu kırılan direnç bandının artık destek bandı olarak görev yapıp yapmayacağı, yatırımın akıbeti için önemli.

RSI’ın 30-70 arasında olması, Bollinger Orta Bandı ile Ağırlıklı Hareket Ortalaması çizgilerinin birbirlerinden nispeten uzak olamaları, şu anlık herhangi bir sinyal getirmiyor.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir