Birleşik Krallık’ta Regülatörden Kripto Para Uyarısı

0
(0)

Birleşik Krallık’ta bulunan ve finansal hizmetlerin regülasyonunda büyük rol oynayan FCA, kripto para piyasası hakkındaki endişelerini dile getirerek kullanıcıları uyardı. FCA, “kullanıcılar tüm parasını kaybetmeye hazır olmalıdır” dedi.

Financial Conduct Authority (FCA), kripto para piyasasında görülen boğa rallisi konusunda kullanıcıları potansiyel risklere karşı uyardı. Bloomberg’de yapılan açıklamaya göre, Birleşik Krallık regülatörü FCA “tüm paranızı kaybetmeye hazır olun” diyerek olası risklerden bahsetti.

Regülatörün kripto para piyasasına dair endişeleri var

FCA, açıklamalarında piyasa dair endişelerinden söz etti. Regülatöre göre, kripto para piyasasında görülen fiyat oynaklığı (volatilite), sunulan ürünlerin karmaşık yapıya sahip olması ve tüketici koruma hususunda herhangi bir düzenlemenin olmaması, piyasayı oldukça riskli bir hale getiriyor.

FCA, kripto para yatırımına yönelik yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Kripto varlıklara ya da bu varlıklarla ilişkili olan diğer araçlara yapılan yatırımlar, kullanıcıların yüksek risk almalarına neden olmaktadır. Bu varlıklara yatırım yapacak kişiler paralarını tamamen kaybetmeyi göze almalılar.” 

Financial Conduct Authority (FCA) nedir?

Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler düzenleyicisi olarak rol alan FCA, ülkedeki finansal piyasaların işleyişinden sorumlu bir regülatördür. 1 Nisan 2013 tarihinde kurulan FCA, ülkede bulunan kullanıcıları ve piyasaları korumak adına çeşitli kararlar alır ve sağlıklı bir piyasa rekabet ortamının yaratılmasını hedefler. Ülkede bulunan yaklaşık 60 bin firmaya hizmet sunan regülatör, aynı zamanda binlerce şirkete de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Birleşik Krallık’ta Regülatörden Kripto Para Uyarısı isimli makale İlkyaz Taşdemir tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Ubisoft’un Meşhur Downgrade’leri

0 (0) Son yıllarda Ubisoft’a olan güvenimiz yerlerde geziniyor. Watch Dogs ve AC Unity gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir