Aşı Grubuna Üniversite Personeli de Eklendi

Geçtiğimiz günlerde COVID-19 sebebiyle girdiğimiz bu pandemiden bizleri çıkarmasını beklediğimiz aşılar hakkında birçok umut verici haber duymuştuk. Aşıların yeterli sayıda olması, aşıların güvenilirliği ve oldukça iyi etki gösteriyor olmaları bu müjdeli haberlerin arasındaydı. Bu haberlerden sonra haliyle herkes, farklı sebeplerle, aşı olacağı zamanı beklemeye koyuldu. Bu bekleyenlerin bir kısmı ise üniversitelerine dönmek isteyen veya online eğitim sebebiyle henüz üniversitelerine kavuşamamış öğrenciler ve üniversitedeki öğretim görevlileriydi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son açıklamasıyla birlikte müjdeyi verdi.

Üniversite öğretim üyeleri ve üniversite personeli de aşılamaya dahil edildi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında, bir meslek grubunun daha aşı programına katıldığını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla bildirdi. Bu bağlamda üniversitelerdeki öğretim üyelerinin ve üniversite personelinin aşılanmasına da yarın başlanacağı belirtilmiş oldu. Bu hamle ile üniversitelerin önümüzdeki Eylül ayında yüz yüze eğitime başlamasının önündeki engellerden birisi de kalkmış olacak. Bu sayede üniversite öğrencilerinin yeniden üniversitelerinde yüz yüze eğitime başlayabilmeleri sağlanabilecek. Üniversite öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin aşı grubuna dahil edilmelerinin öncesinde; müzisyen, film ve dizi prodüksiyon alanında çalışan ekiplerin aşılanmaya başlayacağı açıklanmıştı. Aşılanma konusunda başka gruplar hakkında detaylar paylaşıldıkça sizlere aktarıyor olacağız.

Hakkında esgec.com

Check Also

2000’lerin sevilen oyunu Prince of Persia: The Sands of Time’ın remake’i 2022 yılında çıkacak

Yayıncılığını Ubisoft’un yaptığı, geliştiriciliğini ise Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai’nin yaptığı Prince of Persia: The Sands of Time …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir