Apple inadını kırdı! Xbox oyunları iPhone’da!

 Apple inadını kırdı! Xbox oyunları iPhone’da!
Okunuyor Apple inadını kırdı! Xbox oyunları iPhone’da!
0
(0)

Apple yıllar süren inadını nihayet kırdı. Xbox oyunları çok yakında iPhone üzerinden oynanabilecek. Peki, nasıl mı? İşte detaylar.

İşletim sistemlerini kapalı yapıda tutarak güvenlik sağladığını iddia eden Apple, bu tutumu ile Microsoft’u bile kanser etmeyi başarmıştı. Microsoft’un bulut tabanlı oyun servisi xCloud‘u App Store‘a kabul etmeyerek oyuncuları hüsrana uğratan Apple, bugün bu katı kurallarını bir nebze de olsa hafifletti. Microsoft’un Android platformunda aylardır kullanımda olan Xbox oyunları için geliştirdiği uzaktan oynama özelliği çok yakında iPhone’a da gelecek.

Apple’ın uygulamalarını test ettiği TestFlight üzerinde test edilen uzaktan uygulama özelliğinin çok yakında App Store’daki Xbox uygulaması için yayınlanacağı açıkladı. Bu özellik sayesinde, oyuncular aynı Wi-Fi ağı üzerinde Xbox konsollarını açarak oyunları iPhone’a stream edebilecek.

Bu özellik, Xbox One, One S, One X, Series X ve Series S‘te (sayarken biz yorulduk!) de çalışacak. Minimumda 10 Mbit internet ve 5 GHz ferkansında çalışan Wi-Fi router talep eden Microsoft, söylenene göre akıcı bir deneyim sunacak. PlayStation’ın Remote Play servisine rakip olacak olan bu özelliğin nasıl çalışacağını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

 

Apple inadını kırdı! Xbox oyunları iPhone’da! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle