AOC, GH200 ve GH300 Oyun Kulaklıklarını Satışa Çıkartıyor

Ekran uzmanı ve üst seviye oyun monitörü tedarikçisi AOC, son periyotta piyasaya çıkardığı mekanik klavyeler ve fareler sonrasında, oyuncular için ek etraf üniteleri ile portfoyünü genişletmeye devam ediyor. Oyun uzmanı artık de kulak üstü (over-ear) iki adet kulaklık ile karşımızda: AOC GH200 ve GH300, her ikisi de Mayıs 2021’den itibaren piyasada bulunabilecek.

Kulaklıklar birebir şık ana gövdeyi, çıkartılabilir mikrofonlu rahat ve hafif bir yapıyı ve 50 mm şoförleri paylaşıyor. Her iki model de in-line bir uzaktan kumandaya sahip örgülü kablolar ile donatıldı ve göz alıcı bir tasarım ile sunuluyor (GH200 için metalik gri renkli bir yüzey, GH300 için ise kırmızı bir yüzey mevcut). GH200, 3.5 mm konektör jakı ile stereo ses, lüks GH300 ise ayrıyeten 7.1 sanal surround sese (sadece PC üzerinden), bir USB konektörüne ve RGB ışık tesirlerine sahip.

Oyunculara cephaneliklerini yükseltmek için gerekenleri sunabilmek maksadıyla, AOC’nin yeni kulaklıkları GH200 ve GH300, 20 Hz – 20 kHz frekans aralığında ve optimal ses kalitesi için 32 ? (±15%) empedans ile çalışan 50 mm neodimyum şoförler ile donatıldı.

Ayrıyeten oyuncular, oyunun içinde ya da Discord/Teamspeak üzere bir VoIP yazılımı üzerinden ekipleri ile irtibat kurmalarını sağlayan çıkarılabilir boom mikrofonu sevecekler. Omnidireksiyonel boom mikrofon, rahatlık ve ses seviyeleri için optimal olarak ayarlanabilir. İnsan konuşmasına denk gelen 100 Hz – 10 kHz frekans aralığı ile, net bir ses ve konuşma kalitesi sunabilmek için çok düşük ve çok yüksek frekanslardaki gürültüyü filtreleyerek dışarda bırakır. 

Kulak üstü tasarımı sayesinde, yüksek sesli ferdî bilgisayar fanları ya da sokağın gürültüsü üzere dış sesler dışarıda bırakılır. Yapay deri proteini ve memory foam’a sahip kulak süngerleri, uzun saatler boyunca rahat bir kullanım sağlıyor. Şoförün metal örgüden dış kapağı, kulaklıkların dayanıklılığını garantilerken ayarlanabilen çelik, kaymalı taç kısmı ise her baş büyüklüğüne nazaran esnekliği artırıyor ve yükün optimal bir biçimde dağılmasını sağlıyor.

AOC GH200, 2 m’lik örgülü bir kablonun yanı sıra, bir de 3.5 mm jak ve Y-splitter ile sunuluyor, böylelikle kullanıcılar, gerektiğinde mikrofon ve kulaklık çıkışlarını ayırabilirler. Üniversal ölçüdeki 3.5 mm konektörü sayesinde ise, bu kulaklık ferdî bilgisayarlar, konsollar ya da taşınabilir aygıtlar için kusursuz. In-line uzaktan kumanda, ses ve mikrofon açma kapama denetimlerini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, PC ve Xbox için Windows Sonic Spatial Sound kullanabilirler. Göze çarpmayan, metalik gri renkli yüzey, öbür PC bileşenleri ile kusursuz bir biçimde ahenk sağlar ve bu kulaklıkları uzaktan çalışma için yapılan manzaralı görüşmeler ya da çevrimiçi dersler için cazip bir tercih haline getirir. 

AOC GH300 ise 2 m’lik bir USB kablosu ile sunuluyor. Sanal 7.1 surround ses kapasitesi sayesinde, oyuncular oyun sırasında sesin tam olarak nereden geldiğini tespit ederek uygun biçimde reaksiyon verme talihlerini ya da öyküye kendilerini büsbütün kaptırmışlarken sinemadan aldıkları keyfi artırırlar. Ses kalitesi manasında ise kullanıcılar, 24 bit/96 Khz’de stüdyo kalitesinde sesi tekrar üretebilecekler ve bir oyundaki gerçek sese en yakın tecrübesi yaşayabilecekler. Daha da fazla bireye nazaran özelleştirme için ise, GH300 modelinin metal örgü kapağı, 4 mod içeren (nefes alıp verme, döngüsel, statik, kapalı) RGB aydınlatmasına sahip. Bu aydınlatma in-line uzaktan kumanda ile denetim edilebiliyor ve burada birebir vakitte ses denetimleri ve mikrofon açma kapama düğmeleri de bulunuyor. Çıkarılabilir boom mikrofonunun LED ışığı, mikrofonun sessizde olduğunu belirtiyor. Bu da, günlük kullanımı kolaylaştırıyor ve sesin istenmeden kapalı kalmasını önlüyor. 

Son olarak da kulaklıkların kablolu yapısı, sıkıştırma gecikmesi ya da sıkıştırma yüzünden gürültü gibi problemler olmadan, sağlam, gecikmesiz bir ses temasını beraberinde getiriyor.

AOC GH200 ve GH300 Mayıs 2021‘den itibaren, sırasıyla 49 USD ve 69 USD fiyatından piyasada bulunabilecek.

AOC, GH200 ve GH300 Oyun Kulaklıklarını Satışa Çıkartıyor yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

E1205t E1205y iMEi Kodları %100 Kesin

e1205t e1205y iMEi KODLARI Merhabalar Program Destek takipçileri bugün sizlere çin malı tuşlu telefonların imeil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir