AMD, B550 ve X570 Anakartlardaki USB İrtibat Problemlerini Çözecek

AMD, sunacağı AGESA 1.2.0.2 güncellemesi ile çeşitli üreticilerinin B550 ve X570 anakartlarında yaşanan USB irtibat meselelerini tahlile kavuşturmayı planlıyor. Bu güncellemenin ise yaklaşık 1 hafta içerisinde anakart ortaklarına dağıtılmasının planlandığı açıklandı.

AMD’nin Reddit üzerinden yaptığı açıklama ile, sorunun temel nedenini izole ettikleri bir dizi tahlil geliştirdiklerini görüyoruz. Buna nazaran USB irtibat noktası kopması, USB 2.0 ses problemi ve USB/PCIe Gen 4 çalışmaması üzere problemler düzeltilecek.

Şirket, müşterilerinden gelen çok sayıda şikayetin akabinde geçen ay yaşanan problemleri araştırdığını resmi olarak açıklamıştı. Sorun, etkilenen anakarttaki USB irtibat noktalarının süreksiz olarak kapanmasına ve bir fare, klavye yahut takılı harici şoförün ilişkisinin kesilmesine neden olabiliyor.

Buna ek olarak, AGESA 1.2.0.2 içeren güncellemelerin Nisan ayı başlarında beta ile sunulabileceği söyleniyor. Sürecin üreticiye ve anakart modeline bağlı olacağı da bilgiler ortasında.

Son olarak, AGESA güncellemelerini almak için anakartınızın BIOS’unu güncellemeniz gerektiğini belirtelim.

AMD, B550 ve X570 Anakartlardaki USB İrtibat Problemlerini Çözecek yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

E1205t E1205y iMEi Kodları %100 Kesin

e1205t e1205y iMEi KODLARI Merhabalar Program Destek takipçileri bugün sizlere çin malı tuşlu telefonların imeil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir